10 czerwca w Zalesiu Górnym rozdawaliśmy eko-wiatraczki i opowiadaliśmy chętnym rodzicom o atopii i alergii.

Zbieraliśmy też niepotrzebne telefony komórkowe. Dostaliśmy ich niewiele, ale jeszcze sporo mamy obiecanych :). Telefony będziemy też zbierać do końca czerwca w biurze na ul. Hożej 29/31, m. 9. Telefony zostaną dalej przekazane firmie Eskalion Sp. z o.o., która dokona ich ewentualnej naprawy i prześle je do najbiedniejszych krajów świata, do ponownego wykorzystania. Te, których nie uda się naprawić zostaną poddane recyklingowi przez firmę Polblume Sp. z o.o.
W zeszłym roku udało nam się zebrać 58 telefonów, za które uzyskaliśmy ponad 700 zł. Pieniądze te zasiliły budżet przeznaczony na konsultacje specjalistyczne (lekarskie i psychologiczne) dla osób chorych. Z porad, głównie psychologa, skorzystało kilka rodzin z chorymi dziećmi.

Dzięki Pani Ewie,
która zrobiła tort z logo Fundacji, uzyskaliśmy nieoczekiwane darowizny w gotówce – ok. 50 zł.