Get Adobe Flash player

Fundacja wspiera tworzenie grup samopomocowych dla dorosłych osób z atopowym zapaleniem skóry oraz dla rodziców dzieci z AZS. Grupy samopomocowe to nieformalne grupy wsparcia, tworzone przez osoby z takim samym problemem w celu lepszego radzenia sobie z nim. Są okazją do spotkania osób w podobnej sytuacji, przekonania się, że takie same trudności mają też inni. Hasłem, które im przyświeca jest „Nie jesteś sam(a)!” Już sama możliwość spotkania osób rozumiejących dany problem i zmagających się z nim przynosi ulgę. Wypowiedzenie na głos tego, co krępujące i często niezrozumiałe nawet dla najbliższych może prowadzić do wewnętrznego oczyszczenia. Konfrontacja z doświadczeniami innych powoduje, że można spojrzeć na problem z innej perspektywy i uczyć się stawiania mu czoła w inny niż dotychczasowy sposób. Powstaje przestrzeń do dzielenia się wiedzą dotyczącą metod radzenia sobie z trudnościami i własnymi spostrzeżeniami co do ich przydatności. Spotkania grup samopomocowych przebiegają w otwartej, życzliwej i pełnej empatii atmosferze, są oparte na zasadzie równości wszystkich osób w nich uczestniczących. Najważniejsze to nie oceniać innych. Staramy się zachęcać osoby tworzące grupy samopomocowe, aby stawiały sobie realistyczne cele i zajmowały się przede wszystkim pozytywnymi tematami, dzieleniem się doświadczeniami, wspólnym zdobywaniem wiedzy. Uczestnictwo w spotkaniach grupy samopomocowej jest formą pomagania sobie poprzez pomaganie innym.

 

Kontakt do lidera grupy samopomocowej dorosłych w Warszawie – 601 324 227 (Ola)

Kontakt do lidera grupy samopomocowej rodziców z dziećmi z AZS w Warszawie i Mińsku Mazowieckim – 504 081 047 (Ewelina)

Kontakt do lidera grupy samopomocowej rodziców dzieci z AZS w Białymstoku – 793 458 70 (Anna)

Kontakt do lidera grupy samopomocowej rodziców dzieci z AZS w Lodzi –  535 820 601 (Magdalena)

Kontakt do lidera grupy samopomocowej rodziców dzieci z AZS w Lublinie – 505 509 393 (Anna)

19 komentarzy to “Grupy samopomocowe”

 • KK:

  Pani Zuzanno, proszę o kontakt z Fundacją – chętnie pomożemy.
  Pozdrawiam,
  Katarzyna Klimczak
  Fundacja Alabaster

 • aneta:

  Witam
  szkoda ,że grupa samopomocowa jest w Warszawie ,może znaja Panstwo namiary na taką grupe w wielkopolsce ?

 • Ania:

  Witam, chciałabym zorganizować grupę samopomocowa dla rodzicow w Lublinie. Czy mogą Państwo podpowiedzieć, jak to zrobić. Pozdrawiam. Anna Pańczak

  • Ewa Psiurska:

   Pani Anno,
   Pani komentarz niestety został przez nas przeoczony, za co bardzo przepraszamy. Prosimy o kontakt na adres fundacja@fundacja-alabaster.org – łatwiej będzie się nam komunikować. Chętnie wesprzemy tworzenie grupy.
   Pozdrawiam serdecznie,
   Ewa Psiurska
   Członek Zarządu Fundacji Alabaster

 • Małgorzata:

  Czy będzie grupa samopomocowa dla rodziców dzieci z AZS? Dla dorosłych z AZS jest. A jak choruje dziecko choruje faktycznie cała rodzina. Psychika rodziny, głównie mamy siada i jest to też z negatywnymi skutkami dla chorujących dzieci.

  • Ewa Psiurska:

   Pani Małgorzato,
   Pani komentarz niestety został przez nas przeoczony, za co bardzo przepraszamy. Myślimy o tym, żeby wesprzeć stworzenie grupy także dla rodziców. Prosimy o kontakt na adres fundacja@fundacja-alabaster.org – łatwiej będzie się nam komunikować.
   Pozdrawiam serdecznie,
   Ewa Psiurska
   Członek Zarządu Fundacji Alabaster

 • Katarzyna:

  Witam. Mam synka który ma 2 latka i choruje na AZS. Czy są takie grupy wsparcia w Lublinie i okolicach??? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :D

  • MW:

   Witam Panią.
   W Lublinie takiej grupy jeszcze nie ma, ale jest duża szansa na jej powstanie, a to dlatego, że jest Pani kolejną mamą, która pisze do nas w tej sprawie. Bardzo prosimy o kontakt z nami pod adresem fundacja@fundacja-alabaster.org oraz o dopisanie się do naszego newsletter’a. Będziemy starali się zorganizować spotkanie w Lublinie w pierwszych czterech miesiącach tego roku.
   Pozdrawiam, Monika Wyrzykowska

 • Ula:

  Dzień dobry!
  Mam 12 letniego atopowego syna. Czy w okolicach Trójmiasta działa grupa wsparcia, bądź inna fundacja zajmująca się atopikami?
  Dziękuję za odpowiedź!
  Ula

  • Joanna:

   Witam,

   poznawiam pytanie o utworzenie grupy samopomocowej w Trójmiescie dla rodziców lub informacje na temat pomocy – np psychoterapeuty,

   Joanna

   • MW:

    Witam Panią,

    Możemy Pani pomóc zorganizować takie spotkanie. Nie wiemy, czy uda nam się do niego dołączyć, ale postaramy się dostarczyć Pani wszelkich informacji i wiedzy jak najlepiej to zrobić. Wczoraj rozpoczęliśmy nowy cykl spotkań w ramach programu Halo! ATOPIA. 12 rodziców spotkało się w kawiarniu MJUD w Warszawie. Oglądaliśmy wykład dr Ruszkowskiej (dermatolog), rozmawialiśmy o AZS, Emilia Kręciejewska (psycholog) zrobiła prezentację o problemach psychologicznych rodziny z dzieckiem z AZS, poruszyliśmy temat dziecka z AZS w szkole. Bardzo proszę o kontakt na mail fundacja@fundacja-alabaster.org. Monika Wyrzykowska

   • MW:

    Pani Joanno,
    Podaję kontakt do psychologa rozumiejącego problem AZS i przyjmującego pacjentów z AZS.
    Paulina Chachuła
    798 646 789.
    Monika

  • MW:

   Pani Urszulo,
   Czy nadal jest Pani zainteresowana zorganizowaniem spotkania w okolicach Trójmiasta?
   Kilka osób z tej części Polski wyraziło potrzebę spotkania, zatem zastanawiamy się nad zorganizowaniem spotkania w marcu br.
   Pozdrawiam, Monika Wyrzykowska

   • Ula:

    Dzień dobry!
    Jestem jak najbardziej zainteresowana spotkaniem.
    Czekam na odpowiedź.
    Ula

    • MW:

     Pani Urszulo,
     Mamy tak dużo zadań w innych miejscach w Polsce, że nie uda nam się chyba do czerwca zorganizować spotkania w Trójmieście. Skontaktowałam się z Panią Joanną Małczyńską-Rentfleisz, prowadzącą w Sopocie ośrodek Terapia i Sport, córką Pani dr n. med. Teresy Małczyńskiej alergologiem. Dowiedziałam się, że właśnie kilka dni temu odbyło się spotkanie w ramach Szkoły Atopii organizowane przez Szpital na Polanki. Następne spotkanie powinno być zorganizowane w kwietniu. Proszę sprawdzać stronę: http://www.szpitalpolanki.pl/szkola_atopii

 • Justyna:

  Witam.jestem mamom 3 letniej Oli z AZP. I szczerze mowiac jakos nie moge sobie z tym poradzić. Próbujemy uzywamy wszystkiego po koleji co tylko sie da. Ale nic za dużo nie pomaga. Może wy cos podpowiecie,doradzicie. Pozdrawiam serdecznie .Justyna

  • MW:

   Dzień dobry. Przepraszam za tak późną odpowiedź. Niestety nie jesteśmy w stanie na odległość powiedzieć co powinna Pani stosować. Pod okiem lekarza alergologa lub dermatologa należy zrobić testy lub w inny sposób określić czy dziecko jest uczulone i na co, jakie leki najlepiej toleruje, w jakich sytuacjach choroba uaktywnia się lub nasila.

 • dagmara:

  Witam
  Czy grupa samopomocowa w Częstochowie lub okolicach istnieje ? Mam problemy z córką 10lat. AZS lekarz stwierdziła jak miała 9miesięcy ,raz było gorzej raz lepiej .Ale od roku nie możemy dać sobie rady ,nic nie działa maści ,sterydy, tabletki , chodzimy do ,,groty solnej,, dieta i nic .Znajoma mówiła o badaniu o nazwie Genodiet ale nie wiem czy te badania są wiarygodne a kosztują bagatela 3500zł przeciętnego kowalskiego ta kwota zwala z nóg, ale tyle pieniędzy wydaliśmy na lekarzy ,maści itd ze nie wiemy co robić .Składamy wniosek do sanatorium ale tez opinij nie ma czy są takie dla dzieci z AZS .Pomocy.

Leave a Reply

Przeczytaj naszą publikację!
Fundacja Alabaster partnerem akcji Z SERCEM O ATOPII!
Jesteśmy sygnatariuszem:

Konsultacje psychologiczne

Zapisz się do newslettera!

Partnerzy