„Mamo, popatrz jaki piękny księżyc w nowiu. Wygląda jak uśmiech Boga.

– powiedziała do mnie moja córka pewnego marcowego wieczora, a mi zrobiło się dużo lepiej.

Chciałabym, aby fundacja, którą założyliśmy z mężem, miała taką moc, jak słowa mojej córeczki.
Pragniemy rozwinąć instytucję, a wraz z nią stworzyć miejsca, sytuacje, warsztaty i projekty, które wpłyną na polepszenie stanu zdrowia i samopoczucia jak największej grupy osób dotkniętych chorobami skóry i atopią. Tę ostatnią, znamy jako rodzice z autopsji i jesteśmy w pełni świadomi trudności, z jakimi borykają się osoby i rodziny dotknięte tą chorobą. Widzimy wiele obszarów, którymi należałoby się zająć.

W pierwszym roku działalności planujemy:

• zorganizować warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat;
  • przygotować projekt terapii grupowej dla rodziców chorych dzieci;
  • prowadzić działania mające na celu zwiększenie świadomości potrzeby właściwego żywienia, stosowania odpowiedniej diety;
  • zorganizować zajęcia dla dzieci poszerzające ich wiedzę na temat choroby;
  • zapewnić doraźne wsparcie w postaci internetowych porad lekarskich dermatologa, alergologa, psychoanalityka;
  • upowszechniać wiedzę na temat atopii;
  • w miarę możliwości prowadzić wszelkie inne działania, które okażą się istotne.

Monika Wyrzykowska – Prezes Fundacji Alabaster

Comments are closed.