Get Adobe Flash player

 Liderką grupy lubelskiej jest Anna Pańczak, tel. 505509393. Napisz wiadomość!

  Twoje imię i nazwisko (wymagane)

  Twój e-mail (wymagane)

  Temat

  Twoja wiadomość

  Wprowadź ten kod:
  captcha

  W marcu 2014 roku grupa spotkała się dwukrotnie:

  W marcu odbyły się 2 spotkania grupy samopomocowej dla rodziców dzieci z AZS w Lublinie. Pierwsze miało miejsce 13 marca i rozmawialiśmy na nim o doświadczeniach związanych z chorobą naszych dzieci. Główny temat dotyczył zastępowania produktów najbardziej uczulających tymi, przy których ryzyko uczulenia jest mniejsze. Ponadto poruszaliśmy temat preparatów do pielęgnacji skóry. Było bardzo sympatycznie i owocnie. Drugie spotkanie odbyło się 27 marca. Naszym gościem była p. Ewa Stepek – dietetyk, która w zastępstwie p. Justyny Siewieli opowiedziała nam o powiązaniu żywienia z objawami AZS, mówiła m.in. o diecie bezglutenowej, bezmlecznej i niebezpieczeństwie niedoborów, zwłaszcza wapnia i witamin z grupy B. Przypominała o konieczności zbilansowania diety (sprawa niby oczywista, ale często w walce z alergenami zapominamy o tym). Wspomniała też o możliwości występowania u naszych dzieci nadwrażliwości na salicylany – i o produktach, których należy wówczas unikać. Podała adresy stron, z których warto korzystać. Szczególnie ważna była dla nas możliwość zadawania pytań, dyskusji, wymiany doświadczeń. Mamy nadzieję na kontynuowanie naszych wspólnych spotkań. Na kolejne spotkanie naszej grupy samopomocowej zapraszamy 12 czerwca o 17.30 do Lubelskiego Centrum Aktywności Obywatelskiej (sala nr 13).

  Pierwszy raz grupa spotkała się w lutym 2014 roku. Oto, co napisała o nim p. Anna:

  13 lutego 2014 roku odbyło się pierwsze spotkanie lubelskiej grupy samopomocowej rodziców dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Uczestniczyło w niej sześcioro rodziców. Każdy z uczestników chciał podzielić się tym, czego doświadczył w związku z chorobą swojego dziecka, ale też posłuchać innych, ich historii, sposobów radzenia sobie z AZS. Wydaje się, że porozmawianie o tym, co trudne przyniosło nam ulgę i dało poczucie, że nie jesteśmy osamotnieni w walce z tym niełatwym przeciwnikiem. Wspólną potrzebą okazało się spotkanie z dietetykiem, które odbędzie się 27 marca 2014 roku o godz. 17.30 w Lubelskim Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Leszczyńskiego 23. Naszym gościem będzie dietetyk – pani mgr Justyna Siewiela, która opowie m.in. o żywieniu dzieci z alergią. Zapraszamy! Razem naprawdę raźniej!

  Przed I spotkaniem p. Anna napisała kilka słów o tym, dlaczego chce stworzyć taką grupę:

  Potrzeba założenia grupy samopomocowej dla rodziców dzieci z atopowym zapaleniem skóry w Lublinie zrodziła się z poczucia bezradności i niemocy w zmaganiu się z niewiadomą, jaką było i jest AZS mojego synka oraz z nadziei, że jednak razem raźniej, że skoro to schorzenie dotyka tak wiele dzieci i ich rodzin, to może też inni rodzice zechcą się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczenia, zdystansować wobec problemów, znaleźć nową perspektywę patrzenia na to, co stało się naszym udziałem. Chciałabym, żeby wszyscy uczestnicy grupy samopomocowej wpływali na jej ostateczny kształt i podejmowane tematy, bo tylko to może pomóc nam wszystkim lepiej radzić sobie z niełatwym doświadczeniem, jakim jest AZS naszych dzieci.

   

  5 komentarzy to “Lublin – rodzice”

  Leave a Reply

  Przeczytaj naszą publikację!
  Fundacja Alabaster partnerem akcji Z SERCEM O ATOPII!
  Jesteśmy sygnatariuszem:

  Konsultacje psychologiczne

  Zapisz się do newslettera!

  Partnerzy